Yin Jooga 19.30-20.45 (Brite)

Rühmatreening: 

Yin jooga erilisus kui tasase ja sügava joogastiili võlu kiiresti muutuvas (ja tihti yang tüüpi dünaamilises) maailmas on kasutusel 1970ndates aastate lõpust. Yin ja Yang on omavahel justkui vastandid, püüdes saavutada omavahelist tasakaalupunkti- pidevas kulgemises, muutumises ning teineteisest sõltuvad. Alati on yin´is yang´i ja yang´is yin´i.

Võimalus saavutada meditatiivne seisund joogas, kaasates mäningal määral ka tundides ka yang tüüpi joogat, mis põhineb kordustel ja on dünaamiline kulgemine. Yin jooga pakub aega saavutada uus sügavus eneses, läbi kehalise joogapraktika, kaasates taoistliku maailmavaadet ja Hiina meridiaanide teooriat. Yin jooga on aeglase/tasase loomuga praktika, kus asendeid hoitakse pikemalt (3-5 min või kauem) ja oluliseks on lõdvestunud olek kehas, kui on saavutatud meeldiv maksemaalne sügavus asendis. Yin joogas on kasutusel umbes 20 joogapoosi ehk asanat variatsioonidega, mis esmalt võivad näida lihtsad- võlu seisneb hoida tähelepanu endas, lubades justkui alluda ja jääda asendis paigale, olles hetkes `siin ja praegu`.

Füüsilisel tasandil, yin jooga tegeleb luude, liigeste ja sidekudedega. Lähtutakse asendi praktilisusest, jättes kõrvale soovi läheneda joogale esteetilisest aspektist. Iga keha on eriliselt erinev ning igal asendil on teatav mõju konktreetsele piirkonnale, millele keskendutakse (vajadusel võttes variatsioon asendis või alternatiivne asana).

Energeetilisel tasandil ühendab praktika endas Taoisti joogat, Hiina meditisiini meridiaaniteooriat ja olles yin`ilikus tasases olemises, samaaegselt kaasates eluenergiat vahendavaid kanaleid, mis omakorda läbivad sidekudet.

Emotsionaalsel ja vaimsel tasemel valmistab yin jooga praktiseeria ette meditatiooniks, kuna kesksel kohal on sisemise vaikuse loomine. Oluline on hinnangutevaba enesevaatleja rolli praktikas, samaaegselt aksepteerides võimalikku esilekerkivat.

Yin jooga sobi igale tasemele! Tundi tulles, palun kanna mugavaid riideid ning võimalusel midagi hiljem peale panemiseks (pikkad varrukad, sokid) kuna on võimalik, et keha jahtub.

Treener: Triin Kambek

Treener: 

Brite Vilgo (rühmatreener - Yin Jooga ja Funktsionaalne tants )

Olen magistritudeng koreograafia erialal,  tantsu- ja joogaõpetaja ja "elu"ülikooli kahekümne seitsme aastane õpilane. 

Tants,  jooga ja fotograafia on kesksel kohal minu igapäevaelus. Liikumine ja tants on olnud minu suureks kireks ja väljenduseks selles teadlikus elus,  jooga on pakkunud veelgi sügavamat arusaama enesetunnetusest ning läbi pildistamise on võimalik jäädvustada ning suunata tähelepanu peatunud hetkele fotol. 

Aeg: 
Kolmapäev, Mai 16, 2018 - 19:30 kuni 20:45

Logi sisse/registreeru

Või logi sisse kasutades...